29 Kasım 2007 Perşembe

REIKI- Değişime önce kendinden başla!

5 TEMEL PRENSİP:
  • KIZMA
  • ENDİŞELENME
  • DÜRÜST OL
  • SAYGILI OL
  • ŞÜKRAN DUYGUSUYLA YAŞA
Kızgınlığın nedenlerinin bulunması ve sevgiye dönüştürülmesi çok önemlidir. Kızgınlığın temelinde korkular vardır ve bunun ileri safhasında bedensel rahatsızlıklar ve hastalıklar başlar. Kızgınlık duygusu yaşanır ancak önemli olan, bunun sonrasında başkalarını ve kendimizi affedebilmektir. Kızgınlık oluştuğu anda derin bir nefes alın ve bir ara verin. "Şu an yaşadığım her şeyi tam olduğu haliyle kabul ediyorum" dedikten sonra bu kızgınlığın nedeni olan korkularınızı bulup, sevgiye dönüştürün.

Endişe, bilinçaltındaki korkuların geleceğe yansımasıdır. Kendinizi endişe ve kaygılardan arındırın. Ancak bunun olabilmesi için korkuların bitmesi gerekir. Bu da geçmişi temizlemekle olur. Geçmiş temizliği aslında o anı temizler, dolayısıyla da geleceği. Geçmişe ve geçmişte yaşadığınız her şeye şükredin. "Şu an geçmişte yaşadığım hangi olayı temizlemek hayrıma ise gözümün önüne getir" diye niyet ettikten sonra korkularınızı bulup sevgiye dönüştürün. Affedilecekleri affedin.

Yalanın altında da korkular vardır. Korkularımız nedeniyle hem kendimize hem de başkalarına sürekli yalan söyleriz. İçinizdeki korkuların kirlerini Reiki temizler, ama önce kendinize karşı dürüst olmalısınız.

Hayatımızda karşılaştığımız herkes bize bir şey öğretir veya gösterir. Başkalarından aldığımız öğretiler için şükran duymayı öğrendiğimizde, kendimize olan saygı ve inancımızı da geliştirmiş oluruz. Kendimize duyduğumuz sevgi ve saygıyı herkese hissedebilmeliyiz. "Kendine saygı duyarsan, başkalarına da saygı duyarsın." Hepimiz bir bütünün parçasıyız. Hepimiz eşitiz. Kimse diğerinden daha üstün değil.

Yaşadığımız ve yaşamakta olduğumuz her şeye şükretmeliyiz. Hiçbir şey tesadüfen olmadı. Şükretmek evrendeki akışı anlamamıza/hissetmemize de olanak sağlar.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

tabiii.....

**Arda** dedi ki...

KIZMA,HERKEZE İYİ DAVRAN

Kendi özel titreşiminin farkına varan kişi, kendisi gibi herkesin de yaratılışın müziğine özgün tınılarını kattığını öğrenmiştir. Müziğin bu şekilde zenginleştiğini bilir. Herkesin bu düzen içinde anlamlı ve önemli bir yeri olduğunun farkındadır. Herkesin kendi varlığı ile evrendeki dengeye katkıda bulunduğunu anlamıştır. Bunu fark ettiğinde, artık yargılamaz. Bilir ki her şey yerli yerindedir. Bu anlayışla yaşarken, kimseye ayrıcalıklı davranmaz.(AFETMENİN GERCEK AÇILIMI)