31 Aralık 2007 Pazartesi

2007 şükürler olsun ki BİTTİ!

2007 hiç iyi geçmedi. Belki de yaşadığım en kötü seneydi. Tabii Allah daha kötülerini göstermesin. Ama hatırlamak istemediğim bir sene olarak tarihe geçecek. Şu an tek dileğim 2008'in hepimize sağlık ve mutluluk getirmesi. Her şey unutulur gider. En büyük acılar bile zamanla hafifler. Ama 2007'den unutmak istemediğim bir şey var: İnsanın yanında ailesi, gerçek dostları ve sevdiği insan olunca herşeye katlanmak çok daha kolay. Canım annem ve babama, biricik dostalarım Filiz, Demet, Selvin ve Ebru'ya ve tabii ki sevgilim Arda'ya gözyaşlarımı sildikleri, bana her zaman destek ve moral verdikleri için çok çok teşekkür ederim. İyi varsınız SİZİ ÇOK SEVİYORUM

16 Aralık 2007 Pazar

HERKESİ OLDUĞU GİBİ SEV!

Bizler kimseyi sahiplenemeyiz, kimseyi kontrol edemeyiz, ama herkesi sahiplenip, herkesi kontrol ettiğimizi sanırız. Oysa doğarken dünyaya tek geliriz, ölürken de tek gideriz, ruh aleminde de tek başınayız. Dünyadaki birlikteliklerimiz, dünya deneyimimizin sadece bir parçası.

Hayat yolunda beklentiyle yürüme, sağına soluna bakmadan sevgiyle yürü. Karşına çıkan fırsatları değerlendir, yolunun kesiştiği insanlarla keyifli dostluklar yaşa. Ama karşına çıkan kim olursa olsun, sakın onu sahiplenme. Onun kendi yolunda özgürce yürümesine izin ver, daha da önemlisi sen kendi yolunda özgürce yürü.

Gerçek sevgi sahiplenmek değil, onun olduğu gibi olmasına izin vermektir. Onun her haline bakarak "o öyle güzel" diyebilmektir.